KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15643082
*
nr 1564 3082
Sixten Lundbohm
(1895-1982), Sverige
Oljemålning, Sydländsk gård. Signerad. Olja på duk, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 75x96 cm
Sixten Lundbohm, född 1895, död 1982, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
5.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2023
kl 18:18:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 14:05:42
1
2.000 kr
17/9 16:43:28
2
4.200 kr
18/9 11:12:56
3
3.600 kr
18/9 11:12:56
2
3.800 kr (Budbetjänt)
18/9 11:13:26
3
Vinnande bud
18/9 17:40:43
2
5.200 kr
18/9 17:40:43
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sixten lundbohm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk gård
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23
*
Sixten Lundbohm
Sixten Lundbohm, född 1895, död 1982, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1564 3082
Sixten Lundbohm
(1895-1982), Sverige
Oljemålning, Sydländsk gård. Signerad. Olja på duk, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 75x96 cm
Sixten Lundbohm, född 1895, död 1982, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 5.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 14:05:42 | 1 | 2.000 kr |
17/9 16:43:28 | 2 | 4.200 kr |
18/9 11:12:56 | 3 | 3.600 kr |
18/9 11:12:56 | 2 | 3.800 kr (Budbetjänt) |
18/9 11:13:26 | 3 | Vinnande bud |
18/9 17:40:43 | 2 | 5.200 kr |
18/9 17:40:43 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sixten lundbohm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk gård
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23